Lazer Kaynağı

Günümüzde daha fazla hız, hassasiyet, mukavemet, penetrasyon gibi yüksek beklentileri karşılamak açısından lazer kaynak teknolojileri her geçen gün ön plana çıkmaktadır.

Yaygın olarak tamir kaynakları ve ince malzemelerin manuel kaynakları için kullanılan lazer kaynağı, günümüzde malzeme kalınlıklarının incelmeye başlaması ve kaynak sonrası dekoratif beklentilerin yükselmesi sonucunda seri imalat şartlarında aranmaya başlayan bir kaynak yöntemi.

Lazer kaynağı için hassas parça ön hazırlığının ve kalifiye kaynak personelinin bulunması gerekliliği, bu yöntemi diğer seri imalat yöntemlerine göre daha zor bir yöntem olarak karşımıza çıkarıyor.

2k Welding Robot Teknolojileri, standart bir robotik lazer uygulaması için parça ön hazırlığı ile ilgili araştırma yaptıktan sonra, üretmeyi düşündüğünüz parçalar için gerekli sistem ve fikstür tasarımlarını değerlendirerek tarafınıza bir fizibilite raporu sunuyor. Sistemin onaylanması halinde, tasarım ve ön imalat sürecine giriliyor. Ön tasarımı biten robotik lazer kaynak sistemi ve fikstür yapısı mevcut parçalarınız ile deneniyor. Yapılan testler sonrası gerekli revizyonlar bitiriliyor. Nihai olarak da operatörler için yapılan eğitimden sonra sistem size teslim ediliyor.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *