Hakkımızda

2k Welding 2004 yılında alanında uzman mühendislerin bir araya gelerek kurdukları Kaynak Teknolojisi, Kaynak Otomasyonu ve makine imalatı konularında hizmetler sunan bir şirkettir.

Kurulduğu ilk andan itibaren sektörde aktif olmuş, kısa sürede birçok projeyi tamamlayarak sektörde haklı bir yer edinmiştir.

2k WELDING mühendislik tecrübesiyle kaliteden ödün vermeden dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Robotik ve Konvensiyonel alanlarda, denizcilik, ulaşım enerji, çelik konstrüksiyon, nakil boru hatları üretimi ve döşenmesi, rüzgar türbini direkleri basınçlı kap ve tank imalatı, trafo kazanı imalatı gibi alanlarda müşterilerimizin verimlilik ve kalitesini arttıracak standart ve özel tasarım makinalar üretmektedir.

ISO 9001-2008 kalite standartlarında hizmet ve üretim yaparak, müşteri taleplerini en kısa sürede istenen kalitenin üzerinde teslim etmektedir.

Vasıflı, işinde uzman, tecrübeli Kaynak mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik elektronik mühendisleri ve mavi yakalı elemanları ile müşterilerine 7/24 esası üzerinden hizmet vermektedir.

Adapazarı’nda kurulu olmasından dolayı özellikle sanayinin yoğun olduğu Marmara bölgesindeki tüm illere birkaç saatlik süre içerisinde ulaşabilmektedir.

Mevcut işinizi geliştirmek, teknolojik makine ekipman kullanmak, elemana bağlı olmadan işleri aynı kalite ve hızda yapılabilmek, en pahalı şey olan zamandan tasarruf ederek işleri erken teslim etmek, hatalı ürün geri dönüş miktarlarını sıfıra yaklaştırmak, müşteri memnuniyeti oluşturarak devamlılığı sağlamak tüm üreticilerin olmazsa olmaz hayalidir. Bizler sizlerin bu hayati hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için partner mantığı ile çalışmakta ve üretmekteyiz.

Öyle bir zamanda yaşıyoruzki kimse kaynakçılık mesleğini seçmemekte ve kaynakçı bulmak günden güne zorlaşmaktadır. Kaynakçıların çalışma ortamlarını iyileştirmek, mevcut kaynakçıları meslekte tutmak ve yenilerinide özendirmek için etkin bir yol olacaktır. Kamera kontrollü yarı otomatik sistemler kaynakçıları parlak kaynak ışığından, kaynak ısısından ve kaynak dumanından uzak tutacaktır.

Yarı otomatik kaynak kameralı sistemler operatör hatalarını ve kazaları önlemde çok etkin olmakla birlikte, kaynakçının gözlem ve görüşünü arttırmakta, en sık görülen meslek hastalığı olan görüş bozukluklarını önlemekte ve uzun süreli kaynağa bakıştaki konsantre zorluklarını ortadan kaldırmaktadır. Böylece tek seferde daha uzun kaynak dikişleri elde edilebilmektedir. 

Tarihçe

Tank çevirici imalatına başlandı.

KOLON BOM imalatına başlandı.

Mekanik ve Hidrolik Pozisyoner İmalatına başlandı.

İlk Kolon Bom ihracatı Rusya ya yapıldı.

İSPANYA ya ihracat yapıldı.

ONE POINT REMOTE KOLON BOM Sistemi Geliştirildi.

Türkiyede ilk defa kolon bom sistemine PLASMA Kaynağı aküple edildi.

CNC ROUTER ile Çift torç kullanılarak trafo kazan duvarı otomasyonu gerçekleştirildi.

KOLON BOM sistemi ile Toz altı SAW kaynak uygulaması yapıldı.

TANK imalatlarında kullanılan FIT-UP sistemi kuruldu.

Paslanmaz tanklarda Taşlama ve Polisaj sistemi Kolon Bom a aküple edildi.

Almanya'ya ihracatımız başladı.

Hollanda'ya ihracatımız başladı.

Çalışma Şeklimiz

Yaşamımıza olan güçlü etkisinin farkında olarak endüstriyel ve sosyal inovasyona yürekten bağlıyız. Sürekli ve sürdürülebilir yenilikler daha fazla merak ve araştırma ruhumuz ile bu yolda ilk günkü heyecanımızla yol almak ana felsefemizdir. 2K WELDİNG günümüz dünyasının ENDÜSTRİ 4.0 heyecanını kurulduğu ilk gün anlamış ve alt yapısını oluşturmuştur.

Uzman mühendislerimizin yaptığı kapsamlı gözlem ve incelemeler sonrasında yapılan mühendislik değerlendirmeleri ve analitik çalışmalar ile en ideal çözüm konfigürasyonu ile birlikte proses çözümü belirlenir.

Yapılan çalışmalar neticesinde projeye en uygun makine ekipman seçimlerini içerir.

Anahtar teslimi projelerimiz; analitik, mekanik tasarımı, otomasyon bileşenlerinin entegrasyonunu ( elektrik, pnömatik, hidrolik) kurulumu danışmanlığı eğitim hizmetlerini bakım ve destek anlaşmalarını kapsar. Tek çatı altında tam çözüm ilkesi ile müşterimize sunmuş olduğumuz Projeler;mekanik ,robot ve otomasyon ayrı ayrı sorumlu personelimiz tarafından proje yönetim disiplini ile yürütülür. Yerinde hizmet anlayışı ile projelerinizi olgunlaştırarak eksiksiz teslimat ve kurulum yaparak daima yanınızdayız.

Üretimden cıkan yarı mamuller montaj sahamızda montajlanarak kalite- kontrol, fonksiyon testleridnden geçerek sevkiyata hazır hale getirilir. Makine ve ekipmanlar müşteri sahasına sevk edildiğinde ise işin uzman montaj ekibimiz saha montaj faaliyetini, elektrifikasyon ve enstalasyon işlerini tamamlayarak müşteri ekibiyle birlikte devreye alma işini gerçekleştirilir.

Tüm süreçler başarıyla tecrübeyle ve uzmanlıkla bitirilince müşterinin operatörlerine gerekli olan eğitim süreci de tamamlanır.

Satış sonrası teknik destek için uzaktan yada doğrudan saha desteği için ekiplerimiz hazır bulundurulmaktadır.

Garantili orijinal parça ve aksesuarlar ile teknik destek ve yedek parça tedariği konusunda sizlere tam destek vermekteyiz. Oluşabilecek hasar veya arıza durumlarını uygulamanızı inceledikten sonra belirleyip en uygun fiyatlarla güvenilir gerekli parça listesi önerilmektedir.

Kullanıcı dostu ara yüzlerimiz ve nitelikli personelimizle daima hizmetinizdeyiz.